Gorące wiadomości

Spotkanie z cyklu "Komu Komunikacja" w Krakowie nt. promocji zdrowia psychicznego

27 listopada w Krakowie odbędzie się dziewiąte, bezpłatne spotkanie w ramach projektu "Komu Komunikacja". W niełatwym, jesiennym czasie zmagań z coraz krótszym dniem i niedoborem słońca eksperci i uczestnicy spotkania zastanowią się nad tym, czy i jak w Polsce promuje się zdrowie psychiczne.

Listopadowe spotkanie rozpocznie Joanna Satuła-McGirr, psycholog, psychoterapeuta, założycielka i dyrektor zarządzająca portalu mojapsychologia.pl. Spróbuje ona odpowiedzieć na pytanie, czy polskie społeczeństwo jest gotowe na to, aby w ludziach poszukujących pomocy psychoterapeutów zobaczyć nie chorobę, a zdrowie. Następnie głos zabierze Maciej Bóbr, rzecznik prasowy krakowskiego szpitala im. dr. J. Babińskiego, który zmierzy się z tematyką zmiany wizerunku miejsca naznaczonego stygmatem obłąkania. Kolejną prelekcję wygłosi Małgorzata Wypych, psycholog, terapeuta w trakcie szkolenia w nurcie poznawczo-behawioralnym, pracownik naukowy. Wraz z uczestnikami spotkania przyjrzy się stereotypowemu podejściu mężczyzn do leczenia problemów psychicznych - jakie ono jest i jak je zmienić. Listopadowy cykl prezentacji zakończy Jerzy Kołodziej, coach, trener i konsultant biznesowy, który przybliży problematykę coachingu i jego zastosowania, a także odpowie na pytanie, komu w ogóle jest potrzebny coaching.

- "Listopad nie jest łatwym miesiącem. Zmrok przychodzi niebezpiecznie szybko, cierpimy z powodu braku słońca, siły, które zgromadziliśmy podczas letnich wyjazdów, powoli się już wyczerpują. Brakuje nam energii, jesteśmy częściej niż zwykle smutni i zrezygnowani. W rozmowach i artykułach prasowych nierzadko wspominana jest depresja - w Polsce wciąż jeszcze nie do końca rozumiana. Problemy psychiczne, nawet te niewielkie, są ciągle powodem do wstydu. Dlatego postanowiliśmy poświęcić listopadowe spotkanie w ramach projektu "Komu Komunikacja" właśnie zdrowiu psychicznemu. Zastanowimy się nad jego wizerunkiem, podyskutujemy o tym, jak można ten wizerunek odczarować" - tłumaczy Łukasz Majewski, współorganizator akcji Komu Komunikacja.

- "Zaprosiliśmy na nasze spotkanie prelegentów na co dzień pracujących z ludźmi potrzebującymi wsparcia i dbających o promocję zdrowia psychicznego. Wspólnie zastanowimy się nad tym, jak zmienić podejście Polaków do psychoterapii i czy w ogóle jest to potrzebne. Przyjrzymy się różnicom w postrzeganiu tej problematyki między kobietami a mężczyznami. Poznamy interesujące case studies. A wszystko to w miejscu nieodłącznie kojarzonym z obłąkaniem i chorobą psychiczną, czyli w szpitalu dr. J. Babińskiego, znanym wszystkim krakowianom jako "Kobierzyn". Czy walka o poprawę wizerunku działań na rzecz chorych z problemami psychicznymi musi być szaleństwem? Zapraszamy wszystkich do dyskusji" - mówi Magdalena Grochala, współorganizatorka akcji.

Dziewiąte, bezpłatne spotkanie w ramach akcji "Komu Komunikacja" odbędzie się 27 listopada w szpitalu im. J. Babińskiego w Krakowie. Szczegółowe informacje dotyczące prelegentów, godziny spotkania i rejestracji można będzie znaleźć w najbliższych dniach na stronie www.komukomunikacja.pl.

Komu Komunikacja to projekt przygotowany z myślą o praktykach PR z Krakowa i okolic, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniami, podyskutować z ludźmi z branży i posłuchać ekspertów. Comiesięczne, bezpłatne spotkania dotyczą różnej tematyki i organizowane są w różnych miejscach Krakowa.

Opublikowano: 2014-11-18

Źródło: komukomunikacja.pl


Zobacz więcej wiadomości



Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz