Reklamy
Gorące wiadomości
Tajemnice psychogenetyki - bezpłatne wykłady w Warszawie
Czy orgazm to tylko geny? Czy warto robić testy genetyczne, by przewidywać wystąpienie określonych chorób? Jak poradzić sobie z informacją o grożących nam schorzeniach? Tajemnice psychogenetyki odkryją naukowcy - psychologowie, biolodzy medyczni i lekarze genetycy ? podczas najbliższych spotkań z cyklu Strefa Psyche SWPS w Warszawie. Wykłady i warsztaty odbędą się w dniach 23 lutego, 4 i 13 marca przy ul. Chodakowskiej 19/31.
Badania wskazują, że zdolność osiągania seksualnej rozkoszy jest aż w 45 proc. uzależniona od genów. Jednak na seksualność kobiety i mężczyzny wpływają również czynniki psychiczne, społeczno-kulturowe oraz jakość związków. Jak nasze przekonania i wyobrażenia dotyczące intymności wpływają na przyjemność czerpaną z seksu i z bliskości z drugą osobą? O anatomii, orgazmach, mitach i faktach związanych z seksem porozmawiają uczestnicy warsztatów, które poprowadzi Izabela Jąderek, seksuolog SWPS. Spotkanie odbędzie się 23 lutego 2015 r., godz. 17.30-19.30.
Prawdę o testach genetycznych odkryje w trakcie wykładu prof. Michał Witt ? biolog molekularny i lekarz genetyk. Profesor opowie o rodzajach testów, których dostępność rośnie lawinowo, zaś błyskawiczny postęp technologiczny powoduje ich coraz większą dokładność. Molekularne testy identyfikacyjne zrewolucjonizowały procedury potwierdzania ojcostwa, a testy predykcyjne podatności na nowotwory są podstawą profilaktyki onkologicznej. Uczestnicy wykładu 4 marca 2015 r. o godz. 17.00-18.30 poznają zasady wykonywania takich badań, próby wypracowania krajowych rozwiązań prawnych, jak i spektrum problematyki psychogenetycznej związanej z tym problemem.
Czy warto wykonywać testy genetyczne predyspozycji do nowotworów? Tą problematykę poruszy w trakcie warsztatu dr med. Małgorzata Stawicka-Niełacna, specjalista w zakresie biologii medycznej i laboratoryjnej genetyki medycznej, biotechnolog, diagnosta laboratoryjny. Uczestnicy spotkania poznają definicję dziedzicznej predyspozycji do nowotworów złośliwych a także dowiedzą się, jakie motywacje kierują pacjentami decydującymi się na wykonywanie takich badań, jaki wpływ na decyzję mają osobiste doświadczenia związane z tą chorobą, a także jakie są źródła wiedzy o ?testach?, z których korzystają pacjenci i jak wpływa to na ich decyzje o wykonaniu badań. Spotkanie odbędzie się 13 marca 2015 r. o godz. 17.00-18.30.
Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny, jednak na warsztatach liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Więcej informacji na stronie www.swps.pl/strefa-psyche.
Opublikowano: 2015-02-21
Źródło: Centrum Prasowe SWPS
Zobacz więcej wiadomości
Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz