Reklamy
Nowości wydawnicze - 2019
Przejdź do książek wydanych w roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004
Jak zostać skutecznym przywódcą i polepszyć jakość życia
Dale Carnegie
Wydawnictwo Helion, Gliwice 2019.
Aby realizować cele organizacji, trzeba być prawdziwym liderem, który wskazuje kierunek, motywuje, a także służy współpracownikom radą i wsparciem. Odnalezienie równowagi pomiędzy przywództwem a zarządzaniem, ludźmi a procesem, jest jednym z warunków odniesienia zawodowego sukcesu.
Czytaj dalej...
Krzysztof Karoń
Wydawnictwo Krzysztof Karoń, Warszawa 2019.
Antykultura to nurt ideologiczny, którego celem jest pozbawienie ludzi etosu pracy, tożsamości i więzi społecznych i cofnięcie ludzkości do poziomu przedkulturowej wspólnoty pierwotnej. Jej podstawę stanowi marksizm - ideologia sformułowana w XIX wieku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, która w wyniku kolejnych rewizji przybrała współczesną formę teorii krytycznej i teorii gender.
Czytaj dalej...
Jak zapanować nad zmianą. Udane przedsięwzięcia w życiu zawodowym i osobistym
Dale Carnegie
Wydawnictwo Helion, Gliwice 2019.
Ludzie nie lubią zmian i często się ich obawiają. To oczywiste - zmiany niosą ryzyko, że coś się pogorszy, a dostosowanie się do nowych warunków wymaga wysiłku. Tymczasem proces osiągania sukcesu w karierze ma dynamiczny charakter.
Czytaj dalej...
Rodzina w sytuacji trudnej. Zdążyć z pomocą. Część 2
Beata Szurowska (red.)
Difin, Warszawa 2019.
Książka przedstawia problemy, które często pojawiają się we współczesnych rodzinach. Pierwsza część publikacji zawierała rady, wskazówki metodyczne, przykłady zabaw, utworów, które można wykorzystać w codziennych działaniach organizowanych przez nauczycieli w przedszkolu i szkole oraz przez rodziców w domu.
Czytaj dalej...
O uzależnieniu prosto i zrozumiale. Niezbędnik pacjenta i jego rodziny
Robert Modrzyński
Difin, Warszawa 2019.
Mało kto z osób kończących terapię odwykową zdaje sobie sprawę, że uzależnienie jest chorobą mózgu. Jeszcze mniej wiedzą o tym ich bliscy. Dominuje błędne przekonanie, że uzależnienie dotyczy głównie obszaru psychiki i to, czy uda się wyjść z nałogu, zależy od silnej woli.
Czytaj dalej...
Pasaże egzystencji. Strony psychoterapii i inne strony
Małgorzata Opoczyńska
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Jest to książka niezwykła: łączy - w osobie autorki - refleksje doświadczonej terapeutki i superwizorki psychoterapii, wnikliwej czytelniczki światowej prozy i poezji z niebanalnymi myślami filozofa, budującego dialog między fenomenologami a postmodernistami.
Czytaj dalej...
Terapia chronicznego wstydu. Perspektywa relacyjna i neurobiologiczna
Patricia A. DeYoung
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Skuteczna metoda pracy z pacjentami doświadczającymi paraliżującego i wyniszczającego wstydu.
Chroniczny wstyd jest bolesny, destrukcyjny i przyjmuje rozmaite postaci. Trudno samodzielnie się z nim uporać, ponieważ jest odporny nawet na intensywną terapię analityczną.
Czytaj dalej...
Twój psychologiczny autoportret. Dlaczego czujesz, kochasz, myślisz, postępujesz właśnie tak
John M. Oldham, Lois B. Morris
Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2019.
Jest to jedna z najwartościowszych i najbardziej pomocnych książek psychologicznych, pozwalająca na sporządzenie własnego psychologicznego autoportretu, uchwycenie unikalnego profilu swoich cech, skłonności i nawyków.
Czytaj dalej...
PDM-2. Podręcznik diagnozy psychodynamicznej. Tom 2
Nancy McWilliams, Vittorio Lingiardi
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Obowiązkowa pozycja dla wszystkich specjalistów w dziedzinie zdrowia psychicznego.
PDM-2. Podręcznik diagnozy psychodynamicznej został opracowany przez klinicystów i badaczy reprezentujących tradycję psychoanalityczną.
Czytaj dalej...
Psychologia chłopca według Junga. Na początku była nieświadomość
Zenon Waldemar Dudek
Eneteia, Warszawa 2019.
Trzecie, zmienione wydanie książki o rozwoju psychiki chłopca w oparciu o koncepcje Junga, a zwłaszcza jego rozumienie funkcji świadomości, różnic między typami psychicznymi i wpływu sfery archetypów. Choć na początku życia każdego dziecka panuje nieświadomość, celem jego rozwoju jest świadomość i głębsze rozumienie bogactwa wyobraźni sięgającej świata archetypowego.
Czytaj dalej...
Awesome. Księga małych cudowności
Neil Pasricha
Wydawnictwo Filia, Poznań 2019.
Znasz ten moment, kiedy budzisz się rano i uświadamiasz sobie, że jest sobota? Kiedy kasjer w markecie otwiera nową kasę, a Ty jesteś nagle pierwszy w kolejce? Kiedy czujesz zapach deszczu na gorącym chodniku? Uda Ci się naprawić urządzenie elektryczne, uderzając w nie? A to dziwaczne uczucie, kiedy stoisz na środku przepełnionej stołówki z tacą z jedzeniem w ręku i nagle dostrzegasz, że kolega do Ciebie macha?
"Księga małych cudowności" przypomina nam, że najlepsze rzeczy na świecie są za darmo (tak, twoja babcia miała rację).
Czytaj dalej...
Inteligencja percepcyjna. Jak mózg tworzy iluzje i złudzenia
Brian Boxer Wachler
Wydawnictwo Samo Sedno, Warszawa 2019.
Dlaczego podobają nam się produkty reklamowane przez celebrytów? Co sprawia, że z wiekiem wydaje nam się, że czas płynie coraz szybciej? Dlaczego niektórzy sportowcy odnoszą sukces za sukcesem, a inni są skazani na wieczne porażki? Wciągająca, pełna błyskotliwego humoru lektura, która odkrywa tajemnice ludzkiej percepcji.
Czytaj dalej...
Mądrość zwycięzców. Część druga
Jim Stovall
Wydawnictwo Studio Emka, Warszawa 2019.
Prasowe i internetowe felietony Jima Stovalla, publikowane już drugą dekadę pod wspólnym tytułem "Mądrość zwycięzców", są czytane i analizowane na całym świecie. Ich pierwszy książkowy wybór ukazał się po niezwykłym sukcesie powieści Stovalla "Bezcenny dar" i tuż po jej filmowej adaptacji, wyprodukowanej przez wytwórnię 20th Century Fox.
Czytaj dalej...
Pokonać nałóg. Metoda redukcji szkód w terapii uzależnień od alkoholu i narkotyków
Patt Denning, Jeanne Little
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2019.
Skuteczna metoda w terapii uzależnień oparta na dowodach i empatii.
Nie wszyscy uzależnieni od alkoholu czy narkotyków potrafią skutecznie odstawić substancje psychoaktywne. Wielu z nich zrywa z nałogiem, by po pewnym czasie do niego powrócić, inni chcą jedynie ograniczyć używanie tych substancji, a jeszcze inni pragną stopniowo wyjść z uzależnienia.
Czytaj dalej...
Lisz Shulman
Wydawnictwo Filia, Poznań 2019.
Poruszająca historia wybitnej neurolog, która zmierzyła się ze śmiertelną chorobą męża, lekarza. W 2011 roku u męża dr Lisy Shulman, dr. Williama Weinera, zdiagnozowano raka. Zmarł siedemnaście miesięcy później.
Czytaj dalej...
Korposzczury. Jak kultura korpo zrobiła z naszej pracy piekło
Dan Lyons
Znak Horyzont, Kraków 2019.
Jak managerowie z Doliny Krzemowej uczynili z naszej pracy koszmar?
Witaj w nowej pracy. Po pierwsze, masz szczęście, że tu jesteś. Po drugie, mamy cię gdzieś. Nie zrobisz tu kariery. Jeśli to możliwe, wolimy z ciebie zrobić podwykonawcę zamiast cię zatrudnić, żebyśmy nie musieli zapewniać ci ubezpieczenia zdrowotnego ani świadczeń emerytalnych.
Czytaj dalej...
Uwolnij się od depresji. Program 10 kroków
Simon A. Rego, Sarah Fader
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2019.
Większość z nas doświadcza okresowych wahań nastroju i krótkotrwałych epizodów smutku, co jest zupełnie normalne, lecz depresja jest czymś odmiennym. Osoby dotknięte depresją bardzo cierpią, mają problemy z funkcjonowaniem w pracy, w relacjach z ludźmi, nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami.
Czytaj dalej...
Moje dziecko ma autyzm. Opowieści matek
Maggi Golding (red.), Jill Stacey (red.)
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2019.
Wychowywanie dzieci z autyzmem stawia wiele wyzwań przed ich rodzicami, którzy często spotykają się z niezrozumieniem i muszą się tłumaczyć ze swoich strategii wychowawczych. Doświadczenie innych rodziców dzieci z ASD może więc stanowić cenne źródło inspiracji i wsparcie w trudnym procesie wychowania.
Czytaj dalej...
Wariat na wolności. Autobiografia
Wojciech Eichelberger
Znak literanova, Kraków 2019.
Inspirująca autobiografia jednego z najbardziej znanych współczesnych psychoterapeutów. Z młodości uciekł niczym z domu wariatów, ale w głębi duszy nigdy nie uległ presji bycia normalnym. Bo czy to nie szaleństwo - przez 75 lat szukać swojej prawdziwej natury i toczyć walkę z własnym ego?
Niepokorny buddysta, zbuntowany terapeuta, który przyznaje, jak wiele jeszcze nie wie, i z rozbrajającą szczerością mówi o swoich błędach oraz głęboko zakorzenionym egoizmie.
Czytaj dalej...
Przedszkole w sytuacji trudnej. Zdążyć z pomocą
Beata Szurowska (red.)
Wydawnictwo Difin, Warszawa 2019.
Cykl książek "Zdążyć z pomocą" obejmuje trzy pozycje:
"Zdążyć z pomocą. Przedszkole w sytuacji trudnej."
"Zdążyć z pomocą. Szkoła w sytuacji trudnej."
"Zdążyć z pomocą. Rodzina w sytuacji trudnej.
Czytaj dalej...
Moje dziecko się boi. Jak mogę mu pomóc?
Magdalena Lange-Rachwał
Wydawnictwo Difin, Warszawa 2019.
Podręczny zbiór konkretnych narzędzi: ćwiczeń, zabaw i przykładów. Poradnik skierowany jest do rodziców, opiekunów, wychowawców i pedagogów. Jest sumą doświadczeń autorki, pochodzących z pracy terapeutycznej z dziećmi cierpiącymi na zaburzenia lękowe oraz z ich opiekunami.
Czytaj dalej...
Młody bóg z pętlą na szyi. Psychiatryk
Anka Mrówczyńska
Wydawnictwo Psychoskok, Konin 2019.
Poznaj dylematy, z jakimi zmaga się ktoś, kto czuje silny przymus niszczenia siebie, choć tak bardzo kocha życie.
Intymna i wstrząsająca opowieść o dwudziestokilkulatce z pogranicznym zaburzeniem osobowości.
Czytaj dalej...
Syndrom Atlasa. O tych którzy byli silni zbyt długo
Irena Pospiszyl
Wydawnictwo PWN, Warszawa 2019.
Nikt z nas nie przeżyje życia, nie doświadczając problemów, na które nie ma rady. Tracimy bliskich, zmagamy się z chorobami, jesteśmy wikłani w konflikty, od których nie ma ucieczki, przeżywamy nieoczekiwane trudności finansowe.
Czytaj dalej...
Śladami sensu. Jakie pytania stawia nam życie?
Alfried Längle
Imprint Media, Warszawa 2019.
To już trzecia na polskim rynku wydawniczym książka austriackiego psychoterapeuty, ucznia i kontynuatora myśli Viktora Frankla - Alfrieda Längle. Konfrontuje nas ona z pytaniami, od których nie sposób uciec, zwłaszcza w dzisiejszym świecie - z pytaniami, jakie stawia nam nieustannie życie.
Czytaj dalej...
Terapia stanów pogranicza. Lecząca moc wyobraźni
Zenon Waldemar Dudek
Eneteia, Warszawa 2019.
Książka prezentuje kulturowy model problemów i zaburzeń psychicznych. W tym modelu objawy psychiatryczne to przejawy psychicznego kryzysu na drodze do dorosłej świadomości i tożsamości. Publikacja przedstawia kwestie normy psychicznej, stany granicznej wyobraźni, obraz kliniczny osobowości borderline, omawia stan kryzysowy epoki technologicznej.
Czytaj dalej...
Skuteczne działanie w stresie. Osobisty niezbędnik
Agnieszka Popiel, Bogdan Zawadzki, Ewa Pragłowska
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2019.
Wykonywanie pracy związanej z pomaganiem ludziom w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia jest równoznaczne z narażeniem na stresory o charakterze traumatycznym, czego następstwem jest wzrost ryzyka wystąpienia zaburzeń spowodowanych stresem.
Czytaj dalej...
Skuteczne działanie w stresie. Program profilaktyki PTSD dla osób narażonych na traumatyzację zawodową
Agnieszka Popiel, Bogdan Zawadzki, Ewa Pragłowska, Patrycja Gajda, Paweł Habrat
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Sopot 2019.
Wykonywanie pracy związanej z pomaganiem ludziom w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia jest równoznaczne z narażeniem na stresory o charakterze traumatycznym, czego następstwem jest wzrost ryzyka wystąpienia zaburzeń spowodowanych stresem.
Czytaj dalej...
Terapia poznawczo-behawioralna w leczeniu problemowego picia alkoholu. Podręcznik terapeuty
Marcantonio Spada
Wydawnictwo Difin, Warszawa 2019.
Poradnik dla praktykujących terapeutów. Książka ta służy jako zwięzły i praktyczny przewodnik pomocny w terapii poznawczo-behawioralnej w leczeniu picia problemowego. Podzielona jest na pięć rozdziałów.
Czytaj dalej...
Depresja i samobójstwa dzieci i młodzieży
Joanna Chatizow
Wydawnictwo Difin, Warszawa 2019.
Depresja jest chorobą, a nie oznaką słabości; jest raczej konsekwencją tego, że było się silnym zbyt długo.
Książka ma za zadanie pomóc rodzicom, opiekunom, nauczycielom zrozumieć, czym jest depresja dla młodego człowieka, co się z nim wtedy dzieje, jakie myśli i uczucia nim targają.
Czytaj dalej...
Cyberwojna. Wojna bez amunicji?
Piotr Łuczuk
Wydawnictwo "Biały Kruk", Kraków 2019.
To pierwsza na naszym rynku taka książka rodzimego autora.
Opisane wydarzenia, analizy i prognozy nie są bynajmniej dziełem fikcji literackiej. Nie są wyssaną z palca czarną wizją przyszłości. Są niestety jak najbardziej realne.
Czytaj dalej...
Marta Stasiła-Sieradzka, Aneta Sokół-Siedlińska
Wydawnictwo Difin, Warszawa 2019.
Wyostrz wzrok i spójrz z nami na świat z psychologicznej perspektywy. To, co zobaczysz, może Cię bardzo zaskoczyć!
Na świecie żyje obecnie ponad 7,6 mld ludzi. Każdy z nich widzi go jednak inaczej, przez pryzmat własnego człowieczeństwa, doświadczeń, kultury.
Czytaj dalej...
Tomasz Kwaśniewski
Znak emotikon, Kraków 2019.
Cała prawda o polskim rynku usług magicznych.
Co siódmy Polak odwiedził wróżkę, ponad połowa czyta horoskopy, a jeden na sześciu jest przywiązany do magicznego amuletu. W internecie z łatwością możemy znaleźć oferty magicznych rytuałów: zapewniających rzucenie palenia, wypędzanie złych duchów z mieszkania, a nawet rzucenia klątwy.
Czytaj dalej...
Adam Bujak, ks. Dariusz Oko, Benedykt XVI, ks. Waldemar Chrostowski, Krzysztof Feusette, abp Henryk Hoser, Gabriele Kuby, Leszek Sosnowski, Aleksander Stępkowski
Wydawnictwo "Biały Kruk", Kraków 2019.
Z obrony mniejszości zrodził się atak na olbrzymią większość. Z tolerancji dla odmienności - gloryfikacja dewiacji i wszelkich zaburzeń. Z badań nad wpływem kultury na zachowania człowieka - koncepcja inżynierii biologicznej.
Czytaj dalej...
7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie
Sean Covey
Znak emotikon, Kraków 2019.
7 nowych i prostych historii, które nauczą dziecko dobrych nawyków. Przyjaciele z krainy Siedmiu Dębów wracają z nowymi przygodami! Ala przekona, że warto określić swój cel działania. Wandzia zwróci uwagę na współpracę z koleżankami i kolegami, a Igiełka podkreśli, jak ważne jest zadbanie o siebie.
Czytaj dalej...
Agnieszka Jucewicz
Wydawnictwo Agora, Warszawa 2019.
To książka, która tworzy w głowie przestrzeń do myślenia o tym, co się czuje.
Agnieszka Jucewicz - autorka bestsellerów "Żyj wystarczająco dobrze", "Kochaj wystarczająco dobrze" i "Wybieraj wystarczająco dobrze" rozmawia z psychologami i psychoterapeutami: Bogdanem de Barbaro, Bartłomiejem Dobroczyńskim, Ewą Chalimoniuk, Zofią Milską-Wrzosińską, Anną Król-Kuczkowską, Paulem Bloomem, Cezarym Żechowskim oraz seksuologiem Andrzejem Depko.
Czytaj dalej...
Porozmawiajmy o emocjach. Zeszyt ćwiczeń dla par
Veronica Kallos-Lilly, Jennifer Fitzgerald
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2019.
Książka skierowana jest do par, które pragną wzmocnić swój związek lub przezwyciężyć istniejący w nim kryzys. Korzystając z porad i ćwiczeń, pary mogą przyjrzeć się swojej relacji i krok po kroku przejść proces tworzenia więzi opartej na poczuciu bezpieczeństwa.
Czytaj dalej...
Roztrzaskane lustro. Upadek cywilizacji zachodniej
Wojciech Roszkowski
Wydawnictwo "Biały Kruk", Kraków 2019.
Książka jest jednym z najważniejszych dzieł współczesnej humanistyki, nie tylko polskiej. Wybitny uczony i pisarz, wielki erudyta, prof. Wojciech Roszkowski, dokonuje w niej bilansu naszej cywilizacji.
Czytaj dalej...
Kenneth M. Heilman, Russell S. Donda
Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2019.
Chrześcijanie, muzułmanie, hindusi stanowią dwie trzecie wszystkich wierzących. Pozostałe 1,4 miliarda to wyznawcy buddyzmu, shinto, sikhizmu, judaizmu, bahaizmu i rozmaitych religii ludowych. Łącznie 87% ludzkości wierzy w jakąś siłę nadprzyrodzoną.
Czytaj dalej...
Potęga osobowości. Jak łączyć siły introwertyków i ekstrawertyków, by osiągać niezwykłe rezultaty
Sylvia Löhken
Studio Emka, Warszawa 2019.
Czy ekstrawertycy i introwertycy nie mają ze sobą nic wspólnego, niczym biel i czerń? Czy są całkowicie niezależni od siebie? Nie. Znajdują się na przeciwległych krańcach spektrum, które wypełnia przepiękna gama odcieni szarości!
Czy nieobce jest ci marzenie o tym, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także umocnić więzi łączące cię z ludźmi z twojego otoczenia?
Powstało już wiele publikacji z dziedziny zarządzania poświęconych problemowi, w jaki sposób osoby o różnych osobowościach mogą owocnie ze sobą współpracować, ale najważniejsza ze wszystkich rozbieżności dotyczących charakterów - różnica między introwertykami a ekstrawertykami - była dotąd pomijana w badaniach naukowych.
Czytaj dalej...
Kochając osobę z zaburzeniami afektywnymi dwubiegunowymi. Poradnik dla bliskich
John D. Preston, Julie A. Fast
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2019.
Budowanie związku z partnerem z chorobą afektywną dwubiegunową (ChAD) wiąże się z codziennymi wyzwaniami - często jedna osoba zmuszona jest do przyjęcia roli opiekuna i ciągłego zmagania się z nagłymi wahaniami nastroju oraz impulsywnymi zachowaniami partnera.
Czytaj dalej...
Milton Rokeach
Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2019.
Na przestrzeni lat mieliśmy okazję przyjrzeć się kilku osobom, z reguły intelektualistom, którzy w okolicznościach życia codziennego jawili się osobliwie zdogmatyzowani i zamknięci w swoich trybach myślenia i przekonaniach.
Czytaj dalej...
Przejdź do książek wydanych w roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004