Reklamy
Nowości wydawnicze - 2020
Przejdź do książek wydanych w roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004
Terapia w dialogu. Od psychologii self do terapii Gestalt
Rich Hycner, Lynne Jacobs
Oficyna Związek Otwarty, Warszawa 2020.
W ciągu ponad dwóch dekad od pierwszej publikacji, książka stała się podstawą do ciągłego badania związku między filozofią dialogu Bubera a psychologią dialogu terapeutycznego. Wyjaśniając parametry zasad terapii Gestalt i ich współistnienia ze współczesnymi podejściami, takimi jak intersubiektywna psychologia Ja i Buberowska psychoterapia dialogiczna, tekst ten przywraca znaczenie dialogu w relacji terapeutycznej opisując jego lecznicze funkcje.
Czytaj dalej...
Beata Rola (red.)
Difin, Warszawa 2020.
Publikacja, którą oddajemy w ręce czytelników ma na celu dookreślenie pojęć związanych z tematyką kształtowania się narcystycznej linii osobowości u dzieci. Opisujemy zagrożenia i wyzwania z tym związane, koncentrując się głównie na perspektywie pedagogicznej.
Czytaj dalej...
Wielkie Zatrzymanie. Co się stało z ludźmi?
Aleksander Nalaskowski
Biały Kruk, Kraków 2020.
Nasz zabiegany i ogłupiały glob ziemski przestał się kręcić na kilka miesięcy - nastąpiło Wielkie Zatrzymanie, jak trafnie nazywa to Autor. Gdy opadł pierwszy kurz wzniecony pandemią i globalnym zamieszaniem, pojawił się ponoć nowy obraz świata.
Czytaj dalej...
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji
Wojciech Roszkowski
Biały Kruk, Kraków 2020.
Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof.
Czytaj dalej...
Diagnoza psychiatryczna. Praktyczny podręcznik dla klinicystów
James Morrison
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2020.
Ten przystępny podręcznik krok po kroku objaśnia proces podejmowania decyzji diagnostycznych w procesie terapeutycznym. James Morrison, lekarz psychiatra z ogromnym doświadczeniem, przedstawia w nim zasady i schematy decyzyjne pozwalające określić wartość informacji pochodzących z różnych źródeł i stworzyć trafną diagnozę roboczą.
Czytaj dalej...
Psychoedukacja w terapii uzależnienia od alkoholu. Scenariusze zajęć. Część 1.
Robert Modrzyński
Difin, Warszawa 2020.
Psychoedukacja jest jedną z kluczowych metod terapeutycznych na początkowym etapie terapii uzależnień. Jej znaczenie w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu jest ogromne. Dzięki niej pacjent staje się współodpowiedzialny za własne leczenie, a zdobywana wiedza ułatwia identyfikację z własną chorobą oraz buduje motywację do dalszego leczenia.
Czytaj dalej...
Dogadać się z nastolatkiem. Dojrzałość i szacunek w relacji
Agnieszka Kozak, Joanna Berendt
Co ja na to?, Warszawa 2020.
Kolejne pokolenie młodych ludzi przechodzi ze świata dzieci do świata dorosłych. To trudna droga zarówno dla nich, jak i dla rodziców, którzy im towarzyszą. Autorki chcą zaprosić Czytelników do podróży, która jest towarzyszeniem młodemu człowiekowi w jego odkrywaniu swojej wolności, godności i wartości.
Czytaj dalej...
Niedługie życie. Rozmowy lekarza z rodzicami śmiertelnie chorych dzieci
Dariusz Kuć
Wydawnictwo Znak, Kraków 2020.
Jak wygląda życie śmiertelnie chorego dziecka? Co czują rodzice, którzy spełniają ostatnie marzenia swoich pociech? Dlaczego łatwiej jest pozwolić odejść niż patrzeć na życie, które bez maszyn nie ma szans? Ile odwagi trzeba mieć, by podjąć taką decyzję?
Nikt nie chciałby być być bohaterem tych opowieści.
Czytaj dalej...
Jak wyzwolić się spod wpływu niedojrzałych emocjonalnie rodziców
Lindsay C. Gibson
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2020.
Dzieciństwo spędzone z nieczułymi, skupionymi na sobie i apodyktycznymi rodzicami pozostawia głębokie blizny emocjonalne, które sprawiają, że czujesz się osamotniony, masz trudności z wyrażaniem uczuć, nie potrafisz wyznaczać granic i nie radzisz sobie z budowaniem zdrowych relacji.
Czytaj dalej...
Dialog motywujący i terapia poznawczo-behawioralna
Sylvie Naar, Steven A. Safren
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2020.
Jak włączyć dialog motywujący do terapii poznawczo-behawioralnej? Na pierwszy rzut oka dialog motywujący (DM) i terapia poznawczo-behawioralna (TPB) mogą się wydawać koncepcjami sprzecznymi. Sylvie Naar i Steven A.
Czytaj dalej...
Zdążyć z czasem na czas. Jak zarządzać własnym życiem w erze cyfrowej
Jan Yager
Studiu Emka, Warszawa 2020.
Skuteczne planowanie naszego życia pozwala nam angażować się w działania, których w innym razie musielibyśmy się wyrzec. Rezerwując w planie konkretny czas na niektóre aktywności, mamy pewność, że je wykonamy.
Czytaj dalej...
Jak to ogarnąć? Praktyczny poradnik zarządzania szczęściem
Agnieszka Stefaniuk
Wydawnictwo Znak, Kraków 2020.
- "Jak ty to ogarniasz?" - Takie pytanie często słyszę od ludzi, gdy orientują się, ile właściwie mam dzieci. Małżeństwo, praca zawodowa, obowiązki domowe, no i te dzieci - tyle dzieci... Jak się tym zająć, by nie zwariować?
Jestem pracującą zawodowo mamą czterech synów i trzech córek, byłam członkiem rady zarządzającej szkołą i prowadzę szkolenia o godzeniu pracy zawodowej z życiem rodzinnym w ramach mojego autorskiego programu mentoringowego dla mam.
Czytaj dalej...
Twój mózg bez tajemnic. Rzecz o emocjach, uczuciach, śnieniu i myśleniu
Marc Dingman
Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 2020.
Sen, pamięć, mowa, odczuwanie przyjemności czy strachu - codziennie mamy do czynienia z tymi procesami i emocjami, ale jak mózg je tworzy? Książka "Twój mózg bez tajemnic" jest zorganizowaną specjalnie dla czytelnika wycieczką po wnętrzu naszej głowy.
Czytaj dalej...
Metody w psychoterapii dzieci i młodzieży oparte na dowodach
John R. Weisz, Alan Kazdin
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2020.
Kompleksowe źródło wiedzy dla terapeutów pracujących z dziećmi i młodzieżą. Drugie, zmienione wydanie podręcznika światowej sławy specjalistów zawiera wszystkie narzędzia potrzebne do prowadzenia skutecznej terapii dzieci i młodzieży.
Czytaj dalej...
Ks. Grzegorz Strzelczyk
Wydawnictwo Znak, Kraków 2020.
Jak się nie pogubić we własnych pragnieniach? Jak harmonijnie poukładać relacje z otoczeniem? Jak się uczyć uważności na drugiego? Jak ustrzec w sobie wewnętrzną ciszę? Jak nie dać się zniszczyć zachłanności i pośpiechowi?
Ks.
Czytaj dalej...
Daniel Dziewit
BDM Edu, Warszawa 2020.
Książka "Kiedy odchodzą..." jest narracją osób dotkniętych samobójstwem bliskiej osoby.
Rozmówcy odpowiadając autorowi na pytanie co się stało i w jaki sposób sobie z tym poradzili, gdzie szukali wsparcia i siły, aby chciało im się dalej żyć.
Czytaj dalej...
Wychowanie w duchu prostoty. Jak wykorzystać reguły minimalizmu, by wychować spokojniejsze i szczęśliwsze dzieci
Kim John Payne, Lisa M. Ross
Wydawnictwo Edgard, Warszawa 2020.
Przytłacza Cię nadmiar przedmiotów i obowiązków? Nagminnie brakuje Ci czasu i ciągle musisz podejmować niezliczone decyzje? Wychowanie w duchu prostoty to książka o tym, jak wykorzystać reguły minimalizmu, by wychować spokojniejsze i szczęśliwsze dzieci.
Czytaj dalej...
Terapeutyczna moc nerwu błędnego. Praca z ciałem oparta na teorii poliwagalnej
Stanley Rosenberg
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2020.
Praktyczny przewodnik dla psycho- i fizjoterapeutów oraz osób zmagających się z przewlekłym stresem i depresją.
Stanley Rosenberg, specjalista w zakresie terapii czaszkowo-krzyżowej z ponadtrzydziestoletnim doświadczeniem, przekonuje, że stany psychiczny i emocjonalny człowieka zależą przede wszystkim od prawidłowego działania nerwu błędnego.
Czytaj dalej...
Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat
Juan Luis Arsuaga
Znak, Kraków 2020.
Juan Luis Arsuaga zabierze cię w porywającą podróż po ścieżkach ewolucji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi? Razem z nim będziesz mógł zastanowić się, czy nasze miejsce mogły zająć jakieś inne inteligentne istoty.
Czytaj dalej...
Psychologia dla liderów. Jak rozwijać siebie i biznes w technologicznym świecie
Zenon Waldemar Dudek
Eneteia, Warszawa 2020.
Świat opanowany przez technologie potrzebuje liderów, menedżerów, ekspertów, którzy potrafią słuchać, obserwować, myśleć i uczyć się odpowiedzi na nowe wyzwania. Potrzebuje liderów z intuicją oraz z empatią, podstawowym składnikiem inteligencji emocjonalnej.
Czytaj dalej...
Neurolożka. Piękny umysł, który się zgubił
Barbara K. Lipska
Wydawnictwo Agora, Warszawa 2020.
Czy mózg dotknięty chorobą może się sam uzdrowić? Doktor Barbarze Lipskiej ten cud się przydarzył.
Wybitna neurolożka, specjalistka od chorób psychicznych, Polka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych, dowiaduje się, że ma raka mózgu.
Czytaj dalej...
Hormony. Jak odzyskać równowagę w 14 dni?
Magdalena Wszelaki
Znak, Kraków 2020.
Cierpisz na PCOS, Hashimoto lub endometriozę? Zmagasz się z kandydozą, menopauzą czy PMS? A może masz problem z utrzymaniem wagi, wahaniami nastroju i zmęczeniem? W Twoim ciele zachodzą nieustanne zmiany, którym często towarzyszą dolegliwości i złe samopoczucie.
Czytaj dalej...
Ukryty geniusz. Pigułki na rozum, hakerzy mózgu i sekrety inteligencji
David Adam
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2020.
Co by było, gdyby twój poziom inteligencji okazał się wyższy, niż ci się wydaje? Czy w twojej głowie kryje się geniusz, który tylko czeka, żeby się ujawnić?
Badacze na całym świecie pracują nad sposobami poprawy działania naszego mózgu, byśmy stawali się coraz bystrzejsi i zdolni do większej koncentracji.
Czytaj dalej...
Krytyczni, wymagający i dysfunkcyjni rodzice. Jak wyznaczać granice i budować zdrowe relacje
David M. Allen
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2020.
Czy twój rodzic cię lekceważy, nieustannie krytykuje lub domaga się ciągłej uwagi? Czy martwisz się, że w końcu będziesz musiał zrezygnować z kontaktów z rodzicami? Czy marzysz o bliskiej osobie, z którą można otwarcie porozmawiać?
Czy twój rodzic cię lekceważy, nieustannie krytykuje lub domaga się ciągłej uwagi? Czy martwisz się, że w końcu będziesz musiał zrezygnować z kontaktów z rodzicami? Czy marzysz o bliskiej osobie, z którą można otwarcie porozmawiać? David M.
Czytaj dalej...
Trauma. Od przemocy domowej do terroru politycznego
Judith Herman
Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2020.
Judith L. Herman, amerykańska psychiatra, badaczka i wykładowczyni, autorka prac skupiających się na zrozumieniu i leczeniu przyczyn traumy, w "Traumie" ukazuje konflikt pomiędzy chęcią wyparcia tragicznych wydarzeń a wykrzyczenia ich głośno.
Czytaj dalej...
Teoria poliwagalna. Przewodnik
Stephen W. Porges
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2020.
Niniejsza książka to pierwsza na polskim rynku publikacja dotycząca teorii poliwagalnej, skierowana do psychoterapeutów. Teoria sformułowana przez autora już w 1994 roku jest rezultatem jego wieloletnich badań klinicznych i obserwacji.
Czytaj dalej...
Idiotokracja, czyli zmowa głupców
Janusz Szewczak
Biały Kruk, Warszawa 2020.
Głupcy zawsze istnieli, ale nigdy jeszcze w dziejach świata ród ludzki nie miał do czynienia z prawdziwą inwazją głupoty. Zjawisko to stało się bardzo groźne. Powstały fałszywe elity składające się w całości z durniów i dewiantów różnej maści, którzy trzymają się razem, wspierają i rządzą lub choćby próbują rządzić.
Czytaj dalej...
Projekt szczęście. Dlaczego przez rok starałam się śpiewać z rana, walczyć uczciwie, czytać Arystotelesa i w ogóle lepiej żyć
Rubin Gretchen
Studio Emka, Warszawa 2020.
Pewnego deszczowego popołudnia Gretchen Rubin doznała prawdziwego objawienia w najmniej spodziewanym miejscu: autobusie komunikacji miejskiej. Zdała sobie sprawę, że "dni są długie, ale lata krótkie. Czas mija, a ja poświęcam zbyt mało uwagi sprawom, które mają prawdziwe znaczenie".
Czytaj dalej...
Uwolnij się! Dobre życie według siedmiu filozofów-terapeutów
Marcin Fabjański
Znak literanova, Kraków 2020.
Nie myśl mniej - myśl lepiej. Nasze szczęście zależy od tego, jak myślimy.
Po co to wszystko? Po co tak się męczę? Czy będzie jakaś nagroda? Ludzie od zawsze zmagali się z życiem, zadawali sobie za dużo pytań i szukali sensu istnienia.
Czytaj dalej...
Skradzione jutro. Jak zrozumieć i leczyć kobiety wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie
Steven Levenkron, Abby Levenkron
Wydawnictwo Czarna Owca, Warszawa 2020.
Wykorzystanie seksualne w dzieciństwie to wciąż temat tabu, który jest mało zrozumiany nie tylko przez poszkodowane, ale też przez ich rodziny, najbliższych i społeczeństwo.
Psychoterapeuta Steven Levenkron na podstawie relacji 17 kobiet próbuje zrozumieć ofiary i metody na radzenie sobie z molestowaniem w dzieciństwie.
Czytaj dalej...
Ponowoczesne modele pomagania. Przykłady koncepcji i zastosowania
Anna Gulczyńska, Igor Rotberg
Difin, Warszawa 2020.
Książka stanowi jedyną na polskim rynku publikację, w której zawarto artykuły dotyczące trzech ponowoczesnych modeli pomagania: systemowego, narracyjnego oraz skoncentrowanego na rozwiązaniach. Czytelnik zostaje wprowadzony zarówno w idee opisanych koncepcji czy podejść, jak i w praktyczne sposoby ich zastosowania.
Czytaj dalej...
Złożony zespół stresu pourazowego. Jak odzyskać integralność psychiczną i kontrolę nad emocjami. Zeszyt ćwiczeń
Arielle Schwartz
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków 2020.
Niezastąpiona pozycja dla wszystkich osób dotkniętych złożonym zespołem stresu pourazowego chcących aktywnie i świadomie uczestniczyć w procesie terapeutycznym.
Nieprzepracowana trauma z dzieciństwa odbija się na zdrowiu psychicznym i emocjonalnym, niejednokrotnie uniemożliwiając funkcjonowanie w dorosłym życiu.
Czytaj dalej...
Wyloguj swój mózg. Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii
Anders Hansen
Znak literanova, Kraków 2020.
Jak zadbać o swój mózg w dobie nowych technologii? Jak korzystać z najnowszych aplikacji, by służyły naszemu dobru i nie były źródłem frustracji ani lęku? Książka Andersa Hansena, szwedzkiego psychiatry i autora wieloletnich badań nad internetem, odkrywa tajemnice działania mózgu w zderzeniu z nowymi technologiami i daje konkretne wskazówki.
Czytaj dalej...
Przejdź do książek wydanych w roku: 2024/2023/2022/2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004